Čitaj mi!

Milan slavio nakon preokreta, Arsenal i Benfika ubedljivi

Fudbaleri Milana savladali su kao domaćini ekipu Seltika sa 4:2, iako su gubili sa 0:2 u meču petog kola Lige Evrope. Ubedljive pobede upisali su Arsenal, Benfika, Slavija i Molde.

Jedan od najzanimljivijih mečeva petog kola Lige evrope odigran je na "San Siru", gde je Milan dočekao Seltik.

Gosti su odlično ušli u meč i nakon 15 minuta vodili sa 2:0, golovima Rogića i Eduarda.

Uprkos tome, "rosoneri" su uspeli da izjadnače već u prvom poluvremenu. Za samo dva minuta, u 24. i 26, domaći tim postigao je dva gola, a strelci su bili Čalhanoglu i Kasteiljeho.

Potpuni preokret italijanskom timu doneli su Hauge i Dijaz u 50. i 82. minutu.

U drugom meču Grupe H, Lil je pobedio prašku Spartu sa 2:1.

Fudbaleri Arsenala su sa ubedljivih 4:1 savladali ekipu Rapida iz Beča u okršaju Grupe B.

U drugom meču te grupe, Molde je sigurno sa 3:1 bio bolji od Dandalka.

Totenhem je u Poljskoj u poslednjim minutima meča ispustio pobedu nad Laskom.

Izabranici Žozea Morinja poveli su sa 3:2 u 87. minutu, ali je domaći sastav do izjednačenja stigao golom Karomoka u sudijskoj nadoknadi.

Rezultati petog kola Lige Evrope:

Grupa A:

Kluž - CSKA Sofija 0:0
Roma Jang - Bojs 3:1
Tabela: Roma 13, Jang Bojs 7, Kluž 5, CSKA Sofija 2

Grupa B:

Arsenal - Rapid 4:1
Molde - Dandalk 3:1
Tabela: Arsenal 15, Molde 9, Rapid 6, Dandalk 0

Grupa C:

Nica - Bajer 2:3
Slavija Prag - Hapoel Be Ševa 3:0
Tabela: Slavija 12, Bajer 12, Nica 3, Hapoel 3

Grupa D:

Rendžers - Standard Lijež 3:2
Benfika - Leh 4:0
Tabela: Rendžers 11, Benfika 11, Leh 3, Standard 3

Grupa E: 

Granada - PSV 0:1
Omonija - PAOK 2:1
Tabela: Granada 10, PSV 9, PAOK 5, Omonija 4

Grupa F:

AZ - Napoli 1:1
Real Sosijedad - Rijeka 2:2
Tabela: Napoli 10, Sosijedad 8, AZ 8, Rijeka 1

Grupa G:

AEK - Braga 2:4
Zorija - Lester 1:0
Tabela: Lester 10, Braga 10, Zorija 6, AEK 3

Grupa H:

Lil - Sparta Prag 2:1
Milan - Seltik 4:2
Tabela: Lil 11, Milan 10, Sparta 6, Seltik 1

Grupa I:

Karabag - Makabi Tel Aviv 1:1
Sivaspor - Viljareal 0:1
Tabela: Viljareal 13, Makabi 8, Sivaspor 6, Karabag 1

Grupa J:

LASK - Totenhem 3:3
Rojal Antverp - Ludogorec 3:1
Tabela: Antverp 12, Totenhem 10, LASK 7, Ludogorec 0

Grupa K:

CSKA Moskva - Volfsberger 0:1
Fejnord - Dinamo Zagreb 0:2
Tabela: Dinamo 11, Volfsberger 7, Fejnord 5, CSKA 3

Grupa L:

Crvena zvezda - Hofenhajm 0:0
Gent - Slovan 1:2
Tabela: Hofenhajm 15, Crvena zvezda 10, Slovan 6, Gent 0

div id="adoceanrsvdcfhklggd">