Čitaj mi!

Slavlja gostujućih timova u prvim mečevima Lige Evrope

Pobede gostujućih timova obeležile su prve večerašnje utakmice četvrtog kola Lige Evrope, jer je na svom terenu slavila samo Sparta Prag nadigravši Seltik sa 4:1. Uz Crvenu zvezdu na gostujućim terenima slavili su Arsenal, Sivaspor, Antverp, Zorja, Dinamo Zagreb i Jang Bojs.

Iako su i u delu Sparte i Seltika Gosti dobro ušli u meč i poveli već u 15. minutu igre golom Eduarda, domaćini su uspeli da desetak minuta kasnije izjednače, a potom i preokrenu rezultat na 2:1 golovima Handka i Julijusa.

U drugom poluvremenu neizvesnost je trajala do 80. minuta kada Julijus novim pogotkom uvećava na 3:1 i učinilo se da će to biti konačni rezultat meča, ali je u 4. minutu sudijske nadoknade naš internacionalac Srđan Plavšić postigao pogodak za konačnih 4:1.

Arsenal jeočekivano u gostima nadigrao Molde sa čak 3:0 i učvrstio se na vodećoj poziciji u grupi B.

Istim rezultatom na gostovanjima su slavili Zorja u duelu sa AEK-om i Dinamo Zagreb nad Volsbergom, a Sivaspor je nadigrao Karabag sa 3:2.

Uz Crvenu zvezdu koja je nadigrala Gent sa 2:0, identičnim rezultatom je pobedu odneo i tim Hofenhajma nad Liberecom pa su je učvrstili na prvom mestu u grupi L sa 12 bodova, dok su ceveno-beli drugi sa devet, Liberec treći sa tri boda, a Gent je poslednji bez bodova.

Preostalih 11 mečeva četvrtog kola je u toku.

Liga Evrope 4. kolo:

Grupa A:
Kluž - Roma       
CSKA Sofija - Jang bojs 0:1
Tabela: Roma 8, Jang bojs 7, Kluž 5, CSKA Sofija 1

Grupa B:
Molde - Arsenal 0:3
Dandalk - Rapid Beč
Tabela: Arsenal 12, Molde 6, Rapid Beč 3, Dandalk 0

Grupa C:
Nica - Slavija Prag
Bajer Leverkuzen - Hapoel Ber Ševa
Tabela: Slavija Prag 6, Bajer Leverkuzen 6, Nica 3, Hapoel Ber Ševa 3

Grupa D:
Rendžers - Benfika
Standard Lijež - Leh Poznanj
Tabela: Rendžers 7, Benfika 7, Leh Poznanj 3, Standard Lijež 0

Grupa E:
Granada - Omonija
PSV - PAOK
Tabela: Granada 7, PAOK 5, PSV 3, Omonija 1

Grupa F:
AZ Alkmar - Real Sosijedad
Napoli - Rijeka
Tabela: Napoli 6, AZ Alkmar 6, Real Sosijedad 6, Rijeka 0

Grupa G:
AEK - Zorja 0:2
Braga - Lester siti 3:3
Tabela: Lester siti 10, Braga 7, AEK 3, Zorja 3

Grupa H:
Lil - Milan 1:1
Sparta Prag - Seltik 4:1
Tabela: Lil 8, Milan 7, Sparta Prag 6, Seltik 1

Grupa I:
Karabag - Sivaspor 2:3
Makabi Tel Aviv - Viljareal 1:1
Tabela: Viljareal 10, Makabi Tel Aviv 7, Sivaspor 6, Karabag 0

Grupa J:
LASK Linc - Rojal Antverp 0:2
Totenhem - Ludogorec
Tabela: Rojal Antverp 9, Totenhem 6, LASK Linc 6, Ludogorec 0

Grupa K:
CSKA Moskva - Fejenord 0:0
Volfsberger - Dinamo Zagreb 0:3
Tabela: Dinamo Zagreb 8, Fejenord 5, Volfsberger 4, CSKA Moskva 3

Grupa L:
Gent - Crvena zvezda 0:2
Slovan Liberec - Hofenhajm 0:2
Tabela: Hofenhajm 12, Crvena zvezda 9, Slovan Liberec 3, Gent 0

 

div id="adoceanrsvdcfhklggd">