Čitaj mi!

Napoli nadigrao Real Sosiedad, ubedljive pobede Arsenala, Benfike i Alkmara

U poslednjim večerašnjim mečevima drugog kola grupne faze Lige Evrope dominirale su domaće ekipe. Alkmar je ubedljivo nadigrao Rijeku, a sa po 3:0 na domaćim terenima slavili su Arsenal protiv Dandalka i Benfika sa Standard Liježom. Na gostujućim ternima pobede su ostvarili samo Napoli u duelu sa Real Sosiedadom sa 1:0 i PSV protiv Omonije sa 2:1.

Fudbaleri Alkmara su samouvereno ušli u meč sa Rijekom na svom terenu i poveli već u šestom minutu, da bi u 20. uvećali prednost na 2:0 sa koliko se otišlo na odmor.

I u drugom poluvremenu su nastavili u istom ritmu i postigli još dva pogotka u 51. i 60. minutu, a gosti su uspeli dsamo da postignu počasni pogodak desetak minuta kasnije za konačnih 4:1.

Ubedljive pobede na svojim terenima sa po 3:0 ostvarili su Arsenal protiv Dandalka i Benfika sa Standard Liježom.

Na gostujućem terenu Napoli je nadigrao Real Sosiedad pogotkom Politana u 56. minutu, a PSV je na gostovanju nadigrao Omoniju sa 2:1 posle preokreta.

Omonija je dobro uša u meč i povela u 29. minutu, ali su gosti uspeli da izjednače u 40. pa se na poluvreme otišlo sa 1:1.

U drugom poluvremenu se odvijao ravnopravan duel i kad se učinilo da će se meč završiti podelom bodoba, gosti uspevaju da postignu pogodak u drugom minutu sudijske nadoknade za pobedu sa 2:1 na gostovanju.

prvim danas odigranim utakmicama viđeno je nekoliko serija golova, a glavnu reč vodile su gostujuće ekipe izuzev na terenu stadiona Rajko Mitić gde su crveno-beli odneli ubedljivu pobedu sa 5:1 nad Slovanom.    

Grupa A:
Roma - CSKA Sofija 0:0
Kluž - Jang bojs 1:1
Tabela: Kluž 4,Roma 4, Jang bojs 1, CSKA Sofija 1

Grupa B:
Arsenal - Dandalk 3:0
Molde - Rapid Beč 1:0
Tabela: Arsenal 6, Molde 6, Rapid Beč 0, Dandalk 0

Grupa C:
Nica - Hapoel Ber Ševa 1:0
Slavija Prag - Bajer Leverkuzen 1:0
Tabela: Bajer Leverkuzen 3, Hapoel Ber Ševa 3, Slavija Prag 3, Nica 3

Grupa D:
Benfika - Standard Lijež 3:0
Rendžers - Leh Poznanj 1:0
Tabela: Benfika 6, Rendžers 6, Leh Poznanj 0, Standard Lijež 0

Grupa E:
Granada - PAOK 0:0
Omonija - PSV 1:2
Tabela: Granada 4, ,PSV 3, PAOK 2, Omonija 1

Grupa F:
AZ Alkmar - Rijeka 4:1
Real Sosijedad - Napoli 0:1
Tabela: AZ Alkmar 6, Napoli 3, Real Sosijedad 3, Rijeka 0

Grupa G:
AEK - Lester siti 1:2
Zorja - Braga 1:2
Tabela: Lester siti 6, Braga 6, AEK 0, Zorja 0

Grupa H:
Milan - Sparta Prag 3:0
Lil -Seltik 2;2
Tabela: Milan 6, Lil 4, Seltik 1, Sparta Prag 0

Grupa I:
Karabag - Viljareal 1:3
Sivaspor - Makabi Tel Aviv 1:2
Tabela: Viljareal 6, Makabi Tel Aviv 6, Karabag 0, Sivaspor o

Grupa J:
Rojal Antverp - Totenhem 1:0
LASK Linc - Ludogorec 4:3
Tabela: Rojal Antverp 6, Totenhem 3, LASK Linc 3, Ludogorec 0

Grupa K:
CSKA Moskva - Dinamo Zagreb 0:0
Fejenord - Volfsberger 1:4
Tabela: Volfsberger 4, CSKA Moskva 2, Dinamo Zagreb 2, Fejenord 1,

Grupa L:
Crvena zvezda - Slovan Liberec 5:1
Gent - Hofenhajm 1:4
Tabela Hofenhajm 6, Crvena zvezda 3, Slovan Liberec 3, Gent 0

div id="adoceanrsvdcfhklggd">