понедељак, 08. мар 2021, 07:55 -> 18:43
Извор: РТС, Тhe Guardian, АП
Меган Маркл: Хтела сам да се убијем, питали су које ће боје коже бити дете
Меган Маркл и Принц Хари гостовали су код чувене Опре Винфри. Јавност је дуго очекивала тај догађај. Супружници су истакли да су у краљевској породици питали колико ће Арчијева кожа бити тамна, а Меган је истакла да је желела да се убије. Краљевску породицу такође оптужују за расизам.
Војвоткиња од Сасекса оптужила је краљевску породицу у интервјуу код Опре Винфри, да подстиче атмосферу расног непријатељства, толико интензивну, да се приближила самоубиству док је била трудна са својим првим дететом.
"Када су таблоиди почели да пишу о Меган, нико из краљевске породице није ни прстом макнуо да је брани или преиспита одлуку о Арчијевом обезбеђењу", рекла је Меган. Додаје да се осећала веома незаштићено.
„Све се догађало само зато што сам дисала", рекла је Меган, сломшивши се у једном тренутку. „Једноставно више нисам желела да живим."
И Меган и њен супруг, принц Хари, потрудили су се да похвале краљицу Елизабету и нису упирали прсте директно у појединце. Уместо тога, приказивали су чланове породице заробљене у институцији која их дефинише као преплашене, пре свега, таблоидне „машине за чудовишта", како је Меган назвала.
Једна епизода коју је Меган описала као прекретницу догодила се неколико месеци након венчања из бајке са Харијем у дворцу Виндзор, када су таблоиди известила да је расплакала своју јетрву, војвоткињу од Кембриџа.
Истинита прича, тврдила је Меган, била је обрнута – да је Кејт њу расплакала, али се касније извинила и понудила цвеће. Шокирало је не само да су таблоиди преокренули причу, већ и то да нико у палати није порекао њену истинитост.
Меган је рекла да јој је највише жао што је веровала у краљевску породицу, када су рекли да ће је заштитити, али нису. Принц Хари рекао је да су ставови његове родбине били да су сви прошли кроз нешто слично и да је једино требало да то поправе. Али он се није сложио са тим и истакао је да се све неће завршити на томе.
Пар који је такође открио да ће на лето добити девојчицу – најавио је у јануару 2020. да ће се повући са својих краљевских дужности. Отишли су прво у Канаду, мислећи да још могу играти улогу док имају седиште у земљи Комонвелта, али краљевска породица је укинула своју сигурност – наводећи „промене статуса" према Харију.
Пар се прво преселио у Лос Анђелес, где их је филмски продуцент Тајлер Пери позвао да остану у његовој кући и пружио му сопствено обезбеђење, пре него што су купили кућу на брду Монтецито, изван Санта Барбаре. Близу њих је и кућа Опре Винфри.
Интервју је снимљен у врту, на тераси заједничког пријатеља у близини њихових кућа. Поједини медији пренели су да краљица неће гледати интервју и известио је да ће палата одговорити само ако у интервјуу нападну поједине чланове.
Хари је истакао да их је породица финансијски пресекла кад су се преселили у САД, а само новац који је наследио директно од мајке омогућио им је да оснују дом и преговарају о пословима са Нетфликсом и Спотифајем.
Истичу да су њихови односи са неколико чланова краљевске породице били затегнути. Хари је једном речју дефинисао свој однос са старијим братом Вилијамом: „Свемир".
Рекао је да је његов отац на неко време престао да му се јавља.
Mešanje
Ne razumem zašto je potrebna kraljevina . Tradicija nije uvek dobra a kralejvići koštaju mnogo .
Ali i mešanje rasa , religija i naroda nije dobro, stvara već vekovima probleme i ratove .
Tako je sa hari i megan .
Ljudi su životinje sa najviše problema od svih životinja .
A kao da smo mnogo intiligentni .
@Kraljevska porodica
Tako je to kad neko ko ima drugačiju boju kože od Kraljevske porodice misli da će se svet zbog toga okretati oko nje. E, pa neće. Ta razmažena poluglumica se ponašala kao dete kome ste uzeli igračku a ona hoće baš nju. Zar stvarno neko misli da će Kraljevska porodica menjati vekovne tradicije, jer je došla nova snajka? Neće a kamo sreće da i mi pokušamo da obnovima Kraljevsku porodicu i vratimo im to što je njihovo, jer samo tako imamo nadu da se situacija sa položajem Srbije u Evropi i svetu promene nabolje. U svemu mi je jedino žao Harrija, jer to nije zaslužio. Simpatičan je i inteligentan, omiljen kod Britanaca a on to sve baci pod noge Megan.
.
Ti zapravo ne znas kakva je ta porodica i sta je sve princeza Dajana prezivela zbog njih,ne zeli Meghan nikoga da promeni samo jednostavno da zivi u miru.
e sad...
ma niste u pravu sto se tice te zene, takav zivot je imala i Dajana pa je nema vise, sreca njihova da su pobegli inace ko zna sta bi bilo...za kraljicu su spremni na sve kao sto smo i videli kroz istoriju njihovu po belom svetu...
Harry
Jadan Harry pod sta je spao. Nije Kraljevska familija racista nego ona Meghan. To se tacno vidi. Sve joj je smetalo sto oni rade. Htela je palacu da preokrene na svoj nacin. E nije se moglo kako Ona hoce.....
Kraljevska porodica
Zastrašujuće je to koliko je kraljevska porodica rasistička i njihove veze sa tabloidima u proizvodnji priča. Mislim da posle svega građani Velike Britanije treba da odluče da li ima smisla odžavati tu porodicu na vlasti.
Zalosno
Da, zalosno. Ona je manipulator, a on je, na zalost, izgubljen slucaj. Vrhunac gluposti je njena prica da iz palate nije mogla da naruci Uber i ode u provod. Odgledala sam taj intervju/razgovor iskljucivo radi zabave i dobro sam se smejala. Ljudska glupost je stvarno neogranicena, a i pohlepa...
O Boze dragi
Sav sam se rasplakao nad njenom/njihovom sudbinom. Nije joj lako sa svim tim milionima stecenim i zasluzenim za koji talenat i dijela osim sto si supruga nekog princa ili sto si rodjen u nekoj kraljevskoj porodici? Nego ocito da im fali jos miliona i medijske paznje, i njima i ovima sto ih intervjuisu i sve rade da bi gledanost bila na najvisem nivou. Cemu su ovi likovi zasluzili toliku paznju i gledanost svjetskih medija? Koja su njihova dostignuca, kakav veliki pronalazak je iza njih, da li su se bar preznojavali prebacujuci loptu s jednog kraja na drugi mrezice, zabijajuci golove ili nesto slicno?
Dvolicnost?
Oni su se valjda povukli iz javnog zivota? Nestalo love?
Ma daj...
Nisam obožavatelj kraljevske porodice ali tu postoje pravila i protokoli. Megan je htela da se svet vrti oko nje i da radi šta hoće jer ona je tobože iz Amerike glumica iz mešanog braka i mi moramo da joj se klanjamo. Pravi od sebe žrtvu rasizma i bogati se na tome. Kupuju vile od milione dolara. Pa sam ovaj intervju ima da ih obogati. Sramota, to jedno obično derište a onaj Hary je šonja!
коментари