Светско првенство – распоред, резултати и табеле

Светско првенство за рукометашице одржава се у Јапану од 30. новембра до 15. децембра. Репрезентација Србије изборила је пласман у квалификације за ОИ, и освојила шесто место на планетарном такмичењу.

Следи завршница такмичења и борбе за пласман. У суботу се играју мечеви за пето и седмо место, а потом и полуфинални мечеви. У недељу је финале и меч за треће место. 

Завршница такмичења:

Финале, 15. 12:
12.30
Шпанија – Холандија

Меч за треће место, 15. 12:
09.30
Русија – Норвешка

Полуфинале, 13. 12:
Русија - Холандија 32:33
Норвешка - Шпанија 22:28

Меч за 5. место, 13. 12:
Србија - Црна Гора 26:28

Меч за 7. место 13. 12:
Немачка - Шведска 24:35

Борба за завршницу:

Група 1

Прво коло, недеља 8. 12.
Србија - Јужна Кореја 36:33
Холандија - Немачка 23:25
Норвешка - Данска 22:19

Друго коло, понедељак 9. 12.
Немачка - Србија 28:29
Данска - Холандија 27:24
Јужна Кореја - Норвешка 25:36

Треће коло, среда 11. 12.
Холандија - Јужна Кореја 40:33
Србија - Данска 26:26
Норвешка - Немачка  32:29

Холандија 8
Норвешка 6
Немачка 5
Србија 5 
Данска 4 
Кореја 2

Група 2

Прво коло, недеља 8. 12.
Румунија - Русија 18:27
Црна Гора - Јапан 30:26
Шпанија - Шведска 28:28

Друго коло, уторак 10. 12.
Русија - Црна Гора 35:28
Јапан - Шпанија 31:33
Шведска - Румунија 34:22

Треће коло, среда 11. 12.
Шпанија - Русија 26:36
Румунија - Јапан 20:37
Црна Гора - Шведска 26:23

Русија 10
Шпанија 7
Црна Гора 6
Шведска 5
Јапан 2
Румунија 0

Распоред такмичења по групама:

Група А

1. коло
Србија - Ангола 32:25
Холандија - Словенија 26:32
Норвешка - Куба 47:16

2. коло
Куба - Србија 27:46
Ангола - Холандија 28:35
Словенија - Норвешка 20:36

3. коло 3.12.
Холандија - Куба 51:23
Словенија - Ангола 24:33
Норвешка - Србија 28:25

4. коло 5. 12.
Куба - Словенија 26:39
Србија - Холандија 23:36
Норвешка - Ангола 30:24

5. коло 6. 12.
Србија - Словенија 29:27
Ангола - Куба 40:30
Холандија - Норвешка 30:28

Табела:
Холандија 8
Норвешка 8
Србија 6
Словенија 4
Ангола 4
Куба 0

Група Б

1. коло
Немачка - Бразил 30:24
Француска - Јужна Кореја 27:29
Данска - Аустралија 37:12

2. коло
Бразил - Француска 19:19
Аустралија - Немачка 8:34
Јужна Кореја - Данска 26:26

3. коло
Јужна Кореја
- Бразил 33:27
Француска - Аустралија 46:7
Данска - Немачка 25:26

4. коло
Аустралија - Јужна Кореја 17:34
Немачка - Француска 25:27
Данска - Бразил 24:18

5. коло
Бразил
- Аустралија 31:9
Немачка - Јужна Кореја 27:27
Француска - Немачка 18:20

Табела:
Јужна Кореја 8

Немачка 7
Данска 7
Француска 5
Бразил 3 
Аустралија 0

Група Ц

1. коло
Црна Гора - Сенегал 29:25
Мађарска - Казахстан 39:15
Румунија - Шпанија 16:31

2. коло
Казахстан - Црна Гора 21:30
Сенегал - Румунија 24:29
Шпанија - Мађарска 29:25

3. коло
Шпанија
- Сенегал 29:20
Мађарска - Црна Гора 24:25
Румунија - Казахстан 22:20

4. коло
Казахстан - Шпанија 16:43
Црна Гора - Румунија 27:26
Мађарска - Сенегал 30:20

5. коло
Црна Гора - Шпанија 26:27
Сенегал - Казахстан 30:20
Румунија - Мађарска 28:27

Табела:
Шпанија 10 
Црна Гора 8
Румунија 6
Мађарска 4
Сенегал 2 
Казахстан 0

Група Д

1. коло
Јапан - Аргентина 24:20
Русија - Кина 26:11
Шведска - Конго 26:16

2. коло
Аргентина - Русија 22:35
Конго - Јапан 16:28
Кина - Шведска 19:32

3. коло
Русија
- Конго 34:13
Кина - Аргентина 28:34
Шведска - Јапан 34:26

4. коло
Конго
- Кина 25:24
Јапан - Русија 23:33
Шведска - Аргентина 30:23

5. коло
Јапан
- Кина 35:18
Аргентина - Конго 25:16
Русија - Шведска 30:22

Табела:
Русија 10
Шведска 8       
Јапан 6 
Аргентина 4
Конго 2    
Кина 0

број коментара 0 Пошаљи коментар