петак, 27. јан 2012, 17:54 -> 20:21

Македонци на путу за Лондон

Македонци на путу за Лондон “Фаланге” стигле до циља, борбе за Лондон. Рукометна репрезентација Македоније освојила је пето место на Европском првенству у Србији и пласирала се у квалификације за Олимпијске игре, пошто је победила Словенију са 28:27 (16:12).

Македонце су у Београдској арени предводили Кирил Лазаров са осам и Стојанче Стоилов са шест голова. У репрезентацији Словеније најбољи је био Јуре Долонец са седам голова.

Македонци су контролисали резултат у првом полувремену и почетком другог, а највећа предност била је пет голова разлике. Средином другог полувремена Словенци су заиграли агресивније и у 42. минуту голом Долонеца стекли прву предност на мечу 19:18.

Минут пре краја меча Македонци су имали гол предности и напад, али су га неуспешно завршили, па су Словенци имали прилику за изједначење.

У последњим секундама меча, словеначки рукометаш имао је прилику да изједначи резултат, али је голман македонске репрезентације Борко Ристовски добро интервенисао и Македонија је добила меч резултатом 28:27.

Меч за пето место пратило је око 5.000 људи, али је Македонија имала знатно мању подршку навијача него на претходним мечевима.

 << >> 
1